Džeko nije zabio gol, ali je njegov potez odlučio pobjednika: Svi mu se dive zbog ovog što je uradio

U okviru 22. kola turske Superlige Fenerbahce je savladao Basaksehir sa 1:0, a jedini gol postigao je Michy Batshuayi u 93. minuti iz penala. U prvom poluvremenu nismo vidjeli pogotke. Džeko je ima dvije dobre prilike, ali je oba puta iskusni Babacan sjajno branio.

U finišu prvog dijela domaći su ostali bez igrača jer je Joao dobio crveni karton.

Jedini gol viđen je u 93. minuti meča. Defanzivac Basaksehira je igrao rukom, a siguran sa 11 metara bio je Michy Batshuayi. Tadića nije bilo na terenu, mogao je Džeko preuzeti odgovornost, no dao je šansu Bathusayiju koji pogađa za pobjedu.

Fenerbahce je s 57 bodova prvi na tabeli. Tri boda manje ima Galatasaray koji sutra igra protiv Istanbulspora. Basaksehir ostaje deseti s 27 bodova.