JAVILA MI SE PRIJATELJICA MOJE KĆERKE I NAPISALA DA JOJ SE SVIĐAM: Odbio sam je, ali kad mi je poslala OVU SLIKU NA MOBITEL, NISAM MOGAO DOĆI SEBI (FOTO)

JAVILA MI SE PRIJATELJICA MOJE KĆERKE I NAPISALA DA JOJ SE SVIĐAM: Odbio sam je, ali kad mi je poslala OVU SLIKU NA MOBITEL, NISAM MOGAO DOĆI SEBI (FOTO)

JAVILA MI SE PRIJATELJICA MOJE KĆERKE I NAPISALA DA JOJ SE SVIĐAM:

Odbio sam je, ali kad mi je poslala OVU SLIKU NA MOBITEL, OSTAO SAM U ŠOKU

BONUS VIC

Sjede Mujo i Haso u kafani na Dan žena, i pita Haso nakon treće rakije Muju:

– Mujo, bolan, šta si uzeo Fati za Dan žena?

Mujo slegne ramenima:

– 100 maraka iz torbe da imam za piće!

Muž je priznao ženi da ju je prevario sa njenom rođenom sestrom, te da će njih dvoje odseliti u drugi grad da žive skupa.

Ali ovo ženino pismo nije očekivao.

Kakav preokret.

Da li znate odakle vam na ramenu ožiljak, koji imaju svi rođeni u SFRJ? Ovo pitanje danima je u žiži interesovanja, budući da ga mlađe generacije nemaju.

Dragi,

Nadam se da si uživao dok si spavao sa mojom sestrom. Ne znam da li sam ti rekla, ali moja sestra…

Bilo koje saksijsko cvijeće povremeno treba prihranjivati, naročito u vegetativnom periodu i periodu cvjetanja.

Izazvati povećani rast i cvjetanje i najbeznadežnije biljke, pomoći će vam običan kvasac.

Prihrana biljaka sa kvascem pozitivno utiče na njihovu ljepotu i zdav i bujan izgled. U kvascu se nalaze bakterije, koje nemaju samo moć da daju fine i ukusne poslastice, već i povoljno utiču na rast i razvoj biljke.

Za bujnije listove

Kvasac u sebi sadrži niz fitohormona i auksina (biljni hormoni za rast i razvoj) i vitamine iz B grupe. Kvasac ima moć bubrenja tj. dijeljenja ćelija i tako tijesta narastu.

Ista situacija je i kod biljaka. Kvasac podstiče razvijanje ćelija i rast biljke.

Hormoni koji se nalaze u kvascu djeluju na niz mikroorganizama u zemljištu i podstiču njihov rad, a vitamin B utiče na to da listovi budu bujniji, postaju zeleniji, krajevi se ne suše.

Cijela biljka je vitalnija i jača. Da bi se to postiglo, prihranjuje se dva do tri puta mjesečno.

Koliko često i kada treba prihranjivati biljku

Preporučuje se u ljetnjim mjesecima svake nedjelje, a preko zime dva puta mjesečno. Važno je da vremenski razmak između dve prihrane bude isti, pošto se onda tako biljke naviknu i mogu sebi da odrede kada i koliko mogu da potroše hranjiva do druge prihrane.

Način pripreme

Za pravljenje ove prihrane je potrebno jedno malo pakovanje kvasca od 50 g, 5 kafenih kašika šećera i 5 l mlake vode. (Na 10 g kvasca ide 1 kafena kašika šećera i 1 l vode). Sve to pomiješati i ostaviti da odmori dva do tri sata.

Poslije opet promešati i rastvor je spreman za zalivanje.

Preporučuje se da se napravi onoliko litara koliko je potrebno za zalivanje.

Ostavljanje prihrane za kasnije podstiče razvijanje štetnih organizama. Sa ovim rastvorom se takođe može zalivati baštensko cvijeće i biljke.