Dok sa jedne strane stižu informacije da je ovogodišnja sezona na Crnogorskom primorju rekordna, drugi se žale da je broj gostiju skoro duplo manji nego prošle godine.
I dok su informacije o posećenosti različite, ono što je sigurno jesu previsoke cijene u Budvi koju još nazivaju i prijestonicom crnogorskom turizma. Nikola Radivojevć iz Užica je tokom jula bio na moru dva puta, prvi put u Grčkoj, a drugi put upravo u Budvi i kako kaže ostao je zatečen razlikom u cijenama.
– Iznenadio sam se kad sam vidio da su cijene na Crnogorskom primorju, naročito u Budvi duplo skuplje u odnosu na Porto Karas u Grčkoj koje važi za jedno od luksuznih mjesta. Skuplje je za više od 50 procenata, tamošnji ugostitelji i milionere ostavljaju u čudu i praznih džepova, jer cu cijene nenormalno visoke, kazao je za RINU Nikola.
On savjetuje da ukoliko se odlučite na boravak u Budvi, prije ulaska u restoran se dobro presaberete kako ne bi došli u neprijatnu situaciju da nemate dovljno novca da platite račun, iako u džepovima možda nosite sasvim solidan iznos.
– Samo jedan ručak za dvoje u restoranu koštao nas je paprenih 157 eura, što je veliki udar na svačiji budžet. Takođe, ono što je poražavajuće da vi jedno malo pivo 0.33 ml platite 6 eura. Prije nego što sjednete u neki objekat ili restoran, presaberite se dobro, kako ne bi ostali bez dinara i praznog novčanika poslije ručka. Takođe, ako smještaj nema obezbjeđene ležaljke na plaži i to vam može biti veliki izdatak jer je cijena za iznajmljivanje od 20 evra pa na više. O parkingu da ne pričam, papreno je, priča Nikola.
Kako su na moru neizbježni i prateći sadržaji, ovaj Užičanin upozorava da je i to veoma skupo. Vožnja brodićem 10 eura po osobi, letenje padobranom 100 eura, a o noćnom izlasku gdje gostuju najveće zvijezde suludo je i pričati. Tu vam neće biti dovoljno ni nekoliko stotina eura za noć.
Možda su baš ove paprene cijene odbile veliki broj turista, koji za isti novac umjesto u Crnu Goru mogu da odu i na neko egzotično ostrvo.